Sylwester Minartowicz

Adwokat Sylwester Minartowicz w 2015 r. założył kancelarię w Berlinie, która oferuje świadczenia w ramach prawa gospodarczego szczególnie dla klientów, działających na polsko-niemieckim rynku. Studia prawnicze zakończył w roku 2005 na Universytecie Alberta Ludwiga we Freiburgu. Od 2008 r. jest niemieckim adwokatem. Swoją karierę jako adwokat rozpoczął w jednej z największych kancelarii w Niemczech – Goerg Rechtsanwälte.

W ciągu swojej działalności świadczył usługi prawne pomagając zarówno osobom fizycznym, małym i średnim podmiotom gospodarczym, jak i korporacjom międzynarodowym. Dysponuje bogatym doświadczeniem w prowadzeniu postępowań sądowych, jak również prowadzeniu negocjacji pozasądowych. Specjalizuje się również w dochodzeniu roszczeń i prawie upadłościowym.

Głównym obszarem jego działalności jest prawo pracy łącznie z kwestiami ubezpieczeń społecznych. Ponadto świadczy pomoc prawną w sektorze e-handlu, świadcząc usługi prawne zarówno dla przedsiębiorców (np. tworzenie regulaminów sklepów internetowych), jak i dla osób fizycznych, pomagając w kwestiach szeroko rozumianego prawa internetowego, prawa ochrony konkurencji i konsumentów oraz ochrony praw autorskich.

Włada językiem niemieckim i angielskim.

powrót