Krzysztof Tyła

Kancelaria Prawna Tyła

Krzysztof Tyła

Radca Prawny

Radca prawny Krzysztof Tyła jest współzałożycielem i wspólnikiem Kancelarii. W 2006 r. ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Od 2010 r. prowadzi Kancelarię, a zdobyte doświadczenie pozwala mu nie tylko świadczyć pomoc prawną na najwyższym poziomie, ale także zarządzać Kancelarią.

Głównym obszarem jego działalności jest pomoc prawna z zakresu prawa handlowego, w szczególności zakładanie i przekształcanie spółek. Zajmuje się kompleksową obsługą prawną banków oraz świadczeniem pomocy prawnej podmiotom, które pozostają w sporze z bankiem lub prowadzą z bankami procesy sądowe.

Radca prawny Krzysztof Tyła zajmuje się doradztwem w sprawach podatkowych oraz reprezentuje klientów w sprawach karnych i karno-skarbowych. Specjalizuje się również w kompleksowej obsłudze podmiotów działających w branży budowlanej, w tym deweloperskiej, oraz w obszarze działalności spedycyjnej.

Jest wykładowcą prawa bankowego oraz prawa finansowego. Ponadto pełni funkcję Rzecznika Dyscyplinarnego Okręgowej Izby Radców Prawnych w Opolu.

Włada językiem niemieckim.